Статті

Як розмитнити товар з Китаю

Митне оформлення вантажу з Китаю має навіть більше значення, ніж його доставка. Адже якщо розмитнення товару з Китаю буде затримана, це може спричинити за собою величезні збитки у вигляді простоїв і штрафів. Щоб вся процедура пройшла гладко і посіла мінімум часу, необхідно грамотно, чітко і вчасно скласти всі документи і зібрати потрібні дозволи.

Інструкція

 1. Збір повної інформації про вантаж, добірка кодів ТН ЗЕД 
  У кожного вантажу свій необхідний перелік документів. На цьому етапі важливо не упустити нічого. Надалі, отримати який-небудь документ буде значно складніше, а в деяких випадках і зовсім неможливо. Багато сертифікати видаються виключно до моменту відвантаження товару з заводу-виробника. Зверніть увагу, щоб назви документів були вказані вірно на обох мовах. Наприклад, замість «сертифіката відповідності» китайська сторона часто пропонує «сертифікат призначення». На митниці може знадобитися і той, і інший документ.
 2. Підготовка дозвільних документів та погодження методу визначення митної вартості 
  Як правило, з Китаю поставляють вантажі за низькою заявленої вартості. В інтересах митниці взяти велику митну пішли, тому китайські вантажі перевіряються з особливою ретельністю. Наявність документів, що підтверджують фактичну вартість вашого товару, не гарантує, що інспектор обмежиться лише вивченням документів. Вартість вантажу може бути підкоригована відповідно до середньоринковою ціною для аналогічних товарів. У результаті в рази збільшиться і мито.
 3. Надання пакета документів до митного органу 
  Зверніть увагу, що невірно складена документація і помилки у вказівках інформації про вантаж можуть стати причиною затримки товару і накладення штрафів.
 4. Оплата митних платежів.
 5. Отримання ДП на вантаж 
  Якщо з необхідністю розмитнити товар з Китаю ви стикаєтеся вперше, можливо, є сенс не братися за цю справу самостійно, а знайти хорошого митного брокера або спеціалізовану компанію. Вийде трохи дорожче, зате - швидко і надійно.

Вам знадобиться

Пакет документів, реєстрація в якості суб'єкта ЗЕД на митниці.

Інструкція

 1. Підготуйте наступний перелік документів, необхідних для митного оформлення вантажу: контракт; інвойс, виставлений постачальником; відмовний лист; банківські платіжки, якщо, згідно з умовами контракту, була проведена передоплата за товар.
 2. Зареєструйтеся на митниці, як учасник ЗЕД. Для цього необхідні такі документи (перелік дан для індивідуальних підприємців): нотаріально завірені копії Свідоцтва про державну реєстрацію, Свідоцтва про постановку на облік суб'єкта права в органах ИМНС РФ, Довідки з Держкомстату РФ; копії документів, що посвідчують особу ІП, а також документів, підтверджують реєстрацію за місцем проживання. Копія бухгалтерського балансу та податкової декларації суб'єкта ЗЕД за останній звітний період з відміткою місцевого органу МНС РФ про прийняття; оригінали довідок з банку про відкриття банківських рахунків суб'єкта ЗЕД.
 3. Ще одним важливим моментом в розмитненні вантажів є наявність сертифікації товару. Зокрема мова йде санітарно-епідеміологічне ув'язнення, яке можна оформити на весь контракт, якщо весь перелік товарів буде вказаний в контракті. Сертифікати серійного виробництва на товар, а також сертифікат країни походження СТ-1 можна взяти у виробника.
 4. По прибуттю товару зверніться на митницю з пакетом документів.

Зверніть увагу

Підготувати пакет документів і оформити реєстрацію суб'єкта ЗЕД на митниці краще заздалегідь. На це може піти від декількох днів до тижня. Краще притримати вантаж, ніж платити за його «простий» на митниці.

Корисні поради

Якщо товари прийдуть в дерев'яних ящиках це спричинить за собою оформлення фітосанітарного сертифіката. Тому краще імпортувати товари в упаковках з штучних матеріалів.

Джерела