Новини

Підписатися на RSS

В Україні планують спростити фітосанітарний контроль фруктів і овочів

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів спільно з Одеською облдержадміністрацією, Одеською митницею та представниками бізнесу ініціює запуск пілотного проекту щодо спрощення фітосанітарного контролю фруктів та плодоовочевої продукції.


«Після досить тривалої дискусії в Одесі знайшли модель, що надає можливість забезпечити баланс інтересів держави та імпортерів. Запропоновані зміни полягають у тому, що відбір проводитимуть одноразово за першої поставки товару за контрактом, якщо все подальше постачання здійснюється в рамках цього ж контракту, одним відправником або постачальником однієї країни походження для одного і того ж одержувача», — написав в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан на своїй сторінці в соцмережі Facebook.


Він зазначив, що серед обов’язкових умов: країна-експортер має бути членом Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин, а імпортер має надати сертифікат про походження товару та фітосанітарний сертифікат країни-експортера.


Згідно з пропозицією, спрощеному контролю підлягатимуть: овочі (картопля, помідори, морква), фрукти, ягоди, цитрусові та інші свіжі плоди.


«Сподіваюся, проект відповідної постанови буде схвалений Кабінетом Міністрів», — написав М.Продан.


За матеріалами: Інтерфакс-Україна

https://zaxid.net/na_ukrayinskorumunskomu_kordoni_timchasovo_ne_pratsyuvatime_mitniy_post_solotvino_n1434462

На українсько-румунському кордоні тимчасово не працюватиме митний пост «Солотвино»